“Shengeni rajonal” do shmangë radhët në dogana, Rama: Është për qytetarët, jo për politikanët

Publikuar tek: politike, më 19:30 14-11-2019 “Shengeni rajonal” do shmangë radhët në dogana, Rama: Është për qytetarët, jo për politikanët Edi Rama

Kryeministri Edi Rama ka postuar një video ku i bën reklamë nismës së tij dhe dy homologëve Aleksandër Vuçiç dhe Zoran Zaev për “mini-shengenin” ballkanik.

Sipas mesazhit të videos të publikuar nga Rama, kjo marrëveshje do shmangë radhët e gjata në dogana.

Në fund të videos Rama jep edhe një mesazh: “Shengeni rajonal është për qytetarët dhe njerëzit e punës, jo për politikanët që nuk presin në radhë askund”.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.063215017318726
array(1) { ["section"]=> string(95) "shengeni-rajonal-do-shmange-radhet-ne-dogana-rama-eshte-per-qytetaret-jo-per-politikanet-185910" }