‘Shengeni rajonal’, Kryeministri Rama mbërrin në Serbi, takim me Vuçiç e Zaev

Publikuar tek: politike, më 19:26 09-10-2019 ‘Shengeni rajonal’, Kryeministri Rama mbërrin në Serbi, takim me Vuçiç e Zaev

Kryeministri Edi Rama ka mbërritur në Serbi dhe pritet të takohet me presidentin e vendit Aleksandër Vuçiç dhe homologun e tij të Maqedonisë së Veriut.

Lajmi është konfirmuar më herët nga kryeministri Rama, i cili ka thënë se me krijimin e “Shengenit Rajonal” vendet e Ballkanit do të kenë lehtësira të mëdha, si për lëvizjen e njerëzve dhe për transportin e mallrave.

Ndërkohë, dhe presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç tha në Nju Jork disa ditë më parë se shpresonte që Rama e Zaev të merrnin pjesë, pasi marrëveshja do të kishte përfitime për të tre vendet. Takimi pritet të zhvillohet nesër, 10 tetor në Novi Sad.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019933938980103
array(1) { ["section"]=> string(80) "shengeni-rajonal-kryeministri-rama-mberrin-ne-serbi-takim-me-vucic-e-zaev-181418" }