'Shengeni Rajonal'/ Rama takon Vuçiç, Zaev dhe Ana Bërnabiç në Serbi (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 20:25 09-10-2019 'Shengeni Rajonal'/ Rama takon Vuçiç, Zaev dhe Ana Bërnabiç në Serbi (FOTO)

Kryeministri Edi Rama takuar në Serbi presidentin e vendit Aleksandër Vuçiç dhe homologun e tij të Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev dhe kryeministres serbe,Ana Bërnabiç.

Lajmi është konfirmuar më herët nga kryeministri Rama, i cili ka thënë se

Ky takim ka ardhur në kuadër të krijimit të “Shengenit Rajonal”, ku  vendet e Ballkanit do të kenë lehtësira të mëdha, si për lëvizjen e njerëzve dhe për transportin e mallrave.

Theksojmë që akimi është zhvilluar në Novi Sad të Serbisë.

Screenshot_7.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022233009338379
array(1) { ["section"]=> string(76) "shengeni-rajonal-rama-takon-vucic-zaev-dhe-ana-bernabic-ne-serbi-foto-181425" }