Shenjtërimi i Nënë Terezës, mahniten besimtarët me ''pëllumbin'' në qiell. Fotot e politikanëve në Vatikan

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:22 05-09-2016 Shenjtërimi i Nënë Terezës, mahniten besimtarët me ''pëllumbin'' në qiell. Fotot e politikanëve në Vatikan

Mijëra vizitorë që kishin mbushur dje sheshin e Shën Pjetrit në Vatikan, kanë mbetur pa fjalë kur kanë ngritur shikimin nga qielli për të vënë re një fenomen të rrallë.


Dëshmitarët tregojnë se qielli ishte i kaltër dhe pa asnjë re, por në momentin që Nënë Tereza u shenjtërua nga Ati i Shenjtë, një mjegull e lehtë u shfaq dhe mori formën e një pëllumbi krahëhapur.

Simboli i paqes u shfaq papritmas mbi qiellin e sheshit të Shën Pjetrit ndërsa mijëra besimtarë e vunë re duke brohoritur :"Lavdi o Zot , Nëna Tereze po lajmerohet...". Djathtas janë fotot e politikanëve shqiptarë në Vatikan, mes tyre Edi Rama me të shoqen, Ilir Meta, Jozefina Topalli etj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shenjtërohet Nënë Tereza, dy mrekullitë për të cilat shpallet e tillë
Personat e rëndësishëm “VIP" në "Loro Boriçi" që i shpëtuan stuhisë »
Article Logic
Execution time: 0.011523008346558
array(1) { ["section"]=> string(106) "shenjterimi-i-nene-terezes-mahniten-besimtaret-me-pellumbin-ne-qiell-fotot-e-politikaneve-ne-vatikan-51890" }