Shënohet viktima e parë e infektuar me koronavirus në Armeni

Publikuar tek: bota, më 17:15 26-03-2020 Shënohet viktima e parë e infektuar me koronavirus në Armeni ilustruese

Në Armeni është shënuar viktima e parë nga koronavirusi dhe bëhet fjalë për një 72 vjeçar.

I moshuari ka ndërruar jetë ditën e sotme siç bën me dije zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë.

Armenia ka raportuar 290 raste të koronavirusve që nga e enjtja, numri më i lartë midis vendeve në rajonin e Kaukazit të Jugut.

Nga ana tjetër kujtojmë se edhe në vendin tonë shifrat janë rritur ndjeshëm dhe deri më tani janë raportuar 174 të infektuar dhe 6 viktima.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087220668792725
array(1) { ["section"]=> string(67) "shenohet-viktima-e-pare-e-infektuar-me-koronavirus-ne-armeni-200179" }