Shënojnë historinë, martohen për herë të parë dy femra në ushtrinë italiane (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 17:31 02-04-2019 Shënojnë historinë, martohen për herë të parë dy femra në ushtrinë italiane (FOTO)

Një fotografi e publikuar ditën e djeshme në 'Facebook' ku shfaqen dy ushtarake, pjesë e marinës italiane duke u martuar ka ngritur shumë reagime.

Roza Mogavero dhe Lorela Cipro janë dy femrat e parë lezbike që martohen në ushtrinë italiane.

Ministria e Mbrojtjes e Italisë i ka uruar duke shkruajtur se kjo është një shenjë e zhvillimit kulturor të ushtrisë në Itali.

Shumë qytetarë italian kanë reaguar ashpër ndaj kësaj situate duke kërkuar që ushtaraket të shkarkohen.

Sipas tyre nuk duan që këto fotografi t'i shikojnë femijët e tyre dhe t'i marrin si shembull.

Gjithsesi, ajo çfarë vihet re është se dy ushtaraket janë shumë të lumtura dhe të buzëqeshura në fotografi.

56236061_473148043224401_1174285664074596352_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013244152069092
array(1) { ["section"]=> string(86) "shenojne-historine-martohen-per-here-te-pare-dy-femra-ne-ushtrine-italiane-foto-158911" }