Shërbimi i Kardiologjisë në QSUT, Prifti: 804 operacione kardiake në 2017, mjekët po largohen në Gjermani

Publikuar tek: aktualitet, më 13:35 09-01-2018 Shërbimi i Kardiologjisë në QSUT, Prifti: 804 operacione kardiake në 2017, mjekët po largohen në Gjermani

Shefi i Shërbimit të Kardiologjisë në QSUT Edvin Prifti ka deklaruar se kardiologjia në Shqipëri renditet e dyta në rajon dhe mortaliteti është 0.6 %. 

Prifti bën me dije se vetëm në 2017 janë kryer 804 operacione kardiake. Sakaq, pranon fenomenin e largimit të mjekëve në Gjermani për të cilët shprehet se lagohen për shumë arsye.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « SHKARKIMI/ Agron Gjana s’i bindet Arta Markut: Nuk iki nga detyra!
Aksident tragjik, humb jetën një person në aksin Peqin-Elbasan (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.010765075683594
array(1) { ["section"]=> string(109) "sherbimi-i-kardiologjise-ne-qsut-prifti-804-operacione-kardiake-ne-2017-mjeket-po-largohen-ne-gjermani-105959" }