Shërbimi i lejeve të qarkullimit me koncesion? Reagon Ministria e Transporteve

Publikuar tek: ekonomi, më 13:15 31-07-2017 Shërbimi i lejeve të qarkullimit me koncesion? Reagon Ministria e Transporteve

Në lidhje me lajmin e pasqyruar në disa media se shërbimi i lejeve të qarkullimit do të jepet me konçesion, Ministria e Transportit dhe Infrastrukturës sqaron në një deklaratë për median, se nuk ka shpallur asnjë garë për dhënien me konçesion të këtij shërbimi.

MTI, sqaron se shqyrtimi i kërkesave për kryerjen e shërbimeve të përcaktuara në ligj dhe vendimet e Qeverisë përmes partneritetit publik-privat, janë detyrim i institucionit përgjegjës dhe Agjensisë të Trajtimit të Konçesioneve (ATRAKO). 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0090100765228271
array(1) { ["section"]=> string(83) "sherbimi-i-lejeve-te-qarkullimit-me-koncesion-reagon-ministria-e-transporteve-87885" }