Shërbimi sekret rus informon se do të ketë luftë të përgjakshme

Publikuar tek: bota, më 10:01 21-05-2016 Shërbimi sekret rus informon se do të ketë luftë të përgjakshme

Shërbimi sekret rus informon se do të ketë luftë të përgjakshme, duke paralajmëruar se pjestarë të organizatës masone së bashku me shërbimet sekrete kanë realizuar dhe planifikuar incidente dhe destabilizim në shumë shtete të ish-Jugosllavisë, përfshirë këtu edhe Maqedoninë.

I gjithë ky skenar është hartuar nga masonët dhe shërbimet sekrete.

Gazetari Vasko Eftov për edicionin e ardhshëm të emisionit ”Në qendër” thotë se shërbimi sekret rus ka përcjellë informacion për shtetet e Ballkanit se në Bosnjë, në Republikën Serbe dhe në Maqedoni planifikohen konflikte të armatosura të përgjakshme. Një bashkëbiseduese i emisionit “Në qendër” mes tjerash thotë: “Mua më duket se qëllimi kryesor i Amerikës është që të ndahet Maqedonia. Të ndahet Maqedonia”, thekson bashkëbiseduasja.

Ndërkoh gazetari Vasko Eftov në emisionin e tij që do të emetohet më 23 maj në Televizionin Kanal 5, propagandon se kinse në vitin 1993, në Selanik të Greqisë janë mbledhur afro 3 mijë mason të cilët kinse kanë vendosur që Maqedonia të mos pranohet me emrin kushtetues në organizatat 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Të shtëna armësh në afërsi të “Shtëpisë së Bardhë”, policia rrethon zonën
Studim: E ecura zbathur ndikon në kujtesë »
Article Logic
Execution time: 0.010041952133179
array(1) { ["section"]=> string(69) "sherbimi-sekret-rus-informon-se-do-te-kete-lufte-te-pergjakshme-41082" }