SHËROHET nga covid-19 kryepeshkopi JANULLATOS, lë sot spitalin në Athinë për të vazhduar karantinën në shtëpi (DETAJET)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:56 23-11-2020 SHËROHET nga covid-19 kryepeshkopi JANULLATOS, lë sot spitalin në Athinë për të vazhduar karantinën në shtëpi (DETAJET)

Kryepeshkopi i Tiranës, Durrësit dhe gjithë Shqipërisë, Anastas Janullatos pritet të lërë sot spitalin Evangelismos, ku ka qëndruar 12 ditë me radhë nën kurim pasi u prek nga covid-19, raporton newsbomb.al.

 

Lajmin e bënë të ditur vetë zyra e shtypit e spitalit grek, vendosur në Athinë, duke garantuar gjithë besimtarët se gjendja shëndetësore e Hirësisë së tij ështëe mirë.

“Do të lëshohet nga Spitali sot, pasi dymbëdhjetë (12) ditë shtrim në spital. Kryepeshkopi z. Anastasios pas daljes së tij nga spitali, do të mbetet në karantinë në shtëpi duke ndjekur të gjitha udhëzimet e përshkruara” thuhet në njoftimin e spitalit.

Në 11 nëntor, kryepeshkopi u dërgua me urgjencë drejt Athinës me një avion ambulancë të ushtrisë, edhe pse shfaqi simptoma të lehta, raporton newsbomb.al.

Kryepeshkopi 91 vjeçar, në qershor të këtij viti iu nënshtrua edhe një ndërhyrjeje në zemër.

Edhe pse nuk do të kthehet menjëherë në Shqipëri por do të vazhdojë karantinën në shtëpinë e tij në Athinë, ky është një lajm i gëzuar për besimtarët orthodoksë. /NEWSBOMB.AL/

Screenshot_7.png

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Meta publikon FOTON mes pemëve dhe paralajmëron: Në Pranverë do çelin më të bukura
Çelet gara ndërkombëtare për ndërtimin e Aeroportit të Vlorës: Do të jetë hapur për 30 ditë »
Article Logic
Execution time: 0.018970966339111
array(1) { ["section"]=> string(123) "sherohet-nga-covid-19-kryepeshkopi-janullatos-le-sot-spitalin-ne-athine-per-te-vazhduar-karantinen-ne-shtepi-detajet-228773" }