Sherr i madh mes shqiptarëve dhe marokenëve, alarmohet burgu i Milanos

Publikuar tek: aktualitet, më 12:31 14-03-2017 Sherr i madh mes shqiptarëve dhe marokenëve, alarmohet burgu i Milanos

Një sherr i madh mes bandash ka alarmuar burgun e Milanos.

Mësohet se protagonist të sherrit kanë qenë disa shqipatrë dhe disa të burgosur marokenë.

Sherri ka qenë masiv dhe ka vënë në alarm drejtorinë e burgjeve. Për ta shuar këtë ngjarje është dashur ndërhyrja e dhjetëra forcave policore që kanë ndarë dy bandat.

Të dënuarit janë goditur me shkopinj druri dhe hekuri. Përleshja ka lënë të plagosur rëndë 2 të dënuar që janë dërguar në spital, ndërsa 3 të tjerë janë duke u kuruar në spitalin e burgut.

“Situata ishte e rëndë” ka thënë Alfonso Greco sekretari i sindikatës së Policëve të Burgjeve të rajonit të Lombardisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Eskobari i Ballkanit’, Krimet e Rënda letër të re Greqisë: Informacion shtesë për Kelment Balilin
Vdes kalimtari, u përplas nga një makinë në Durrës »
Article Logic
Execution time: 0.010848999023438
array(1) { ["section"]=> string(75) "sherr-i-madh-mes-shqiptareve-dhe-marokeneve-alarmohet-burgu-i-milanos-71850" }