Sherr masiv në një qendër islamike (Video)

Publikuar tek: bota, më 12:02 02-06-2015

Një sherr masiv ka ndodhur  në një qendër Islamike  të quajtur “Bangladeshi”, në veri të Anglisë. Në videon amatore të publikuar në internet turma e tërbuar, konfliktohen me karrige, duke kundërshtuar kështu edhe policinë e cila ka ndërhyrë për vendosjen e rendit.

Video e publikuar shoqërohet dhe me një shkrim ku thuhet: “Kjo  ndodh kur njerëzit bëhen palë, në vend që të jenë të civilizuar.Shumë njerëz përfunduan në spital.Kjo nuk ka lidhje me islamin është e kundërta e tij. Gjykojeni islamin sipas Kur`anit dhe jo nga këto veprime idioteske.”

Nga përleshja  masive kanë mbetur të lënduar katër persona , ndërsa dhjketra të tjerë janë arrestuar. Ende nuk dihet shkaku i përhapjes së sherrit.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013366937637329
array(1) { ["section"]=> string(46) "sherr-masiv-ne-nje-qender-islamike-video-12473" }