Sherr me grushta mes Dogjanit dhe Lutajt në Komisionin e Sigurisë

Publikuar tek: politike, më 13:15 25-11-2015 Sherr me grushta mes Dogjanit dhe Lutajt në Komisionin e Sigurisë

Ka degjeneruar në përplasje fizike mbledhja e sotme e Komisionit të Sigurisë Kombëtare mes deputetit të Partisë Demokratike, Asllan Dogjani dhe deputetit socialist Pirro Lutaj.

Spas raportimeve, debati ka nisur gjatë raportimit të zyrtarit të Shërbimit Informativ Shtetëror për terrorizmin në Shqipëri, në mbledhjen e Komisionit të Sigurisë që po zhvillohej me dyer të mbyllura, dhe më pas ka kaluar në përplasje fizike. Ndërsa deputetët e Komisionit të Sigurisë shprehen se nuk ka patur konfrontim fizik por debate të ashpra dhe ofendime mes tyre. Kanë qenë gardistët ata që kanë ndërhyrë për të qetësuar situatën e krijuar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0087478160858154
array(1) { ["section"]=> string(71) "sherr-me-grushta-mes-dogjanit-dhe-lutajt-ne-komisionin-e-sigurise-26249" }