Sherr me thika në gjimnaz, dy të rinj përfundojnë në spital

Publikuar tek: aktualitet, më 13:48 29-05-2017 Sherr me thika në gjimnaz, dy të rinj përfundojnë në spital

Një sherr me thika ka ndodhur në Shkollën e Mesme Bujqësore Irakli Terova në Korçë. Dy të rinj 17 dhe 19 kanë përfunduar në spital, pasi kanë mbetur të plagosur.

Burime nga policia bëjnë me dije se ngjarja ka ndodhur në lagjen nr 17 në Korçë ku 16-­vjeçari me iniciale N.T., pas një konflikti për motive të dobëta dyshohet se ka plagosur me thikë shtetasit Xh.M., rreth 19 vjeç dhe M.R., rreth 17 vjeç.

Të plagosurit janë dërguar në Spitalin Rajonal të Korçës ku ndodhen të dy nën kujdesin e mjekëve, ndërsa autori i dyshuar i ngjarjes falë veprimeve të shpejta, u shoqërua në ambientet e Komisariatit për veprime të mëtejshme.

Sipas policisë, konflikti kishte nisur mes të rinjve tre ditë më parë për motive banale ndërsa sot kur janë takuar kanë vijuar sërish sherrin që ka degjeneruar në përdorimin e armëve të ftohta.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Zgjedhjet e 25 qershorit, strukturat qendrore dhe vendore të Policisë së Shtetit marrin masat
Alpha Bank Albania – Së bashku për trashëgiminë kulturore! »
Article Logic
Execution time: 0.011059045791626
array(1) { ["section"]=> string(64) "sherr-me-thika-ne-gjimnaz-dy-te-rinj-perfundojne-ne-spital-80373" }