Sherr mes policisë dhe qytetarëve në Kosovë, 1 i plagosur dhe 5 të tjerë me lëndime trupore (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 17:20 03-11-2020 Sherr mes policisë dhe qytetarëve në Kosovë, 1 i plagosur dhe 5 të tjerë me lëndime trupore (VIDEO) Ilustruese

Një ngajrje e rëndë ka ndodhur rreth orës 14:00 në Fushë-Kosovë, ku disa qytetarë kanë ushtruar dhunë kundrejt efektivëve të policisë, të cilët janë kundërpërgjigjur.

Si pasojë e këtij sherri, 1 person ka mbetur i plagosur ndërsa 5 të tjerë kanë marrë lëndime të lehta trupore, mes tyre edhe 2 policë.

“Sot rreth  orës 14:00, policia  ka marrë informacionin për një sulm ndaj personave zyrtar në rrugën e Pejës në Fushë Kosovë. Menjëherë pas marrjes së këtij informacioni në vendin e ngjarjes kanë dalë të gjitha njësitet  e nevojshme policore, të mbështetura edhe nga njësiti rajonal për hetimin e krimeve si dhe njësitë e tjera për ekzaminim të vendngjarjes. Bazuar në të dhënat fillestare një person ka pësuar lëndime trupore nga arma e zjarrit ndërsa nga përleshja fizike lëndime trupore kanë pësuar 5 persona prej tyre dy zyrtarë policor. Të gjithë janë dërguar për trajtim mjekësor.

Hetuesit kanë shoqëruar në stacion policor dy persona të dyshuar si dhe në koordinim me Inspektoriatin Policor të Kosovës, kanë nisur një hetim për sqarimin e të gjitha rrethanave që lidhen me rastin”, thuhet në njoftimin e policisë.

Video nga Lajmi.net:

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sërish shifra të larta në Kosovë, vdesin 8 persona nga COVID, qindra raste të reja (BILANCI)
Rritje e frikshme e shifrave të Covid-19 në Itali, mijëra raste të reja dhe qindra viktima (BILANCI TRAGJIK) »
Article Logic
Execution time: 0.011059999465942
array(1) { ["section"]=> string(103) "sherr-mes-policise-dhe-qytetareve-ne-kosove-1-i-plagosur-dhe-5-te-tjere-me-lendime-trupore-video-226308" }