Sherr mes të rinjve në Dibër, vdes 29-vjeçari, arrestohet vëllai i viktimës dhe dy autorët

Publikuar tek: aktualitet, më 10:22 17-09-2019 Sherr mes të rinjve në Dibër, vdes 29-vjeçari, arrestohet vëllai i viktimës dhe dy autorët Foto ilustruese

Një sherr mes disa personave ka ndodhur në orët e para të mëngjesit të sotëm në Dibër.

Mësohet se si pasojë e konfliktit të çastit, ka mbetur i vdekur një person.

Burime nga blutë bëjnë me dije se shtetasi Dukagjin Plaku, 29 vjeç u plagos me thikë, por fatkeqësisht humbi jetën në spital.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 03:00 të mëngjesit,në fshatin Sllatinë, ku gjatë një konflikti për motive të dobëta, (konflikt i çastit, pasi kishin konsumuar alkool), në ambjentet e një lokali në fshat, shtetasi Q.P, 24 vjeç, dyshohet se ka plagosur me thikë shtetasin M. H, 24 vjeç, dhe ky i fundit, në bashkëpunim me vëllain e tij, plagosi për vdekje Plakun.

Si rezultat i reagimit në kohë të policisë, dhe veprimeve hetimore të kryera, janë kapur dhe arrestuar autorët e dyshuar të ngjarjes, shtetasit me iniciale Q.P, banues në fshatin Sllatinë (vëllai i viktimës). dhe J.H. dhe M. H.(vëllezër), banues në fshatin Sllatinë.

Dibër/ Njoftimi i policisë:

Zbardhet ngjarja e ndodhur në orët e para të mëngjesit, ku si pasojë e një konflikti të çastit, u plagos me sende të forta dhe humbi jetën në spital një shtetas.

Kapen dhe arrestohen në kohë rekord tre shtetas, ndër to dy vëllezër, autorë të dyshuar të ngjarjes.

Rreth orës 03.00, datë 17.09.2019, fshatin Sllatinë, gjatë një konflikti për motive të dobëta, (konflikt i çastit, pasi kishin konsumuar alkool), në ambjentet e një lokali në fshat, shtetasi Q.P, 24 vjeç, dyshohet se ka plagosur me thikë shtetasin M. H, 24 vjeç, dhe ky i fundit, në bashkëpunim me vëllain e tij, ka plagosur me sende të forta shtetasin D. P, 29 vjeç, ku si pasojë e plagëve të marra ka humbur jetën në spital.

Si rezultat i reagimit në kohë të policisë, dhe veprimeve hetimore të kryera, janë kapur dhe arrestuar autorët e dyshuar të ngjarjes, shtetasit :

Q.P, banues në fshatin Sllatinë (vëllai i shtetasit D.P).

J.H. dhe M. H.(vëllezër), banues në fshatin Sllatinë.

Grupi hetimor vijon hetimet për zbardhjen e plotë të shkaqeve të ngjarjes.

Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Dibër për herime të mëtejshme.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073378086090088
array(1) { ["section"]=> string(95) "sherr-mes-te-rinjve-ne-diber-vdes-29-vjecari-arrestohet-vellai-i-viktimes-dhe-dy-autoret-178735" }