Sherr në komision, Beqaj-Vokshit: Nuk premtova ambulanca të reja, por mjete shpëtuese. Vokshi: Premtove që ç’ke me të

Publikuar tek: aktualitet, më 11:59 06-02-2017 Sherr në komision, Beqaj-Vokshit: Nuk premtova ambulanca të reja, por mjete shpëtuese. Vokshi: Premtove që ç’ke me të

Mungesa e pajisjeve në ambulanca dhe ilaçet kanë qenë sërish temë debati në komisionin e Shëndetësisë mes ministrit të Shëndëtësisë, Ilir Beqaj dhe kryetares së komisionit, Albana Vokshi.

Vokshi ka akuzuar ministrin për mungesën e kushteve të ambulanceve që ofrojnë ndihmën e parë tek pacientët gjatë transportit për në spital.

Demokratja i kërkoi ministrit të jepte informacion lidhur me ambulancat e reja që sipas saj ka premtuar, por ministri është përgjigjur se nuk ka premtuar ambulanca por mjete shpëtuese brenda ambulancave.

Vokshi:  Jep informacion, ska investime në flotën e Tiranës. Premtove 20 ambulanca...

Beqaj: Nuk kam premtuar ambulanca të reja

Vokshi: Premtove që ç'ke me të

Beqaj: Në 20 ambulanca kemi vënë mjete shpëtuese, pika më e dobët është urgjenca e Pediatrisë. Po rikonstruktohet e gjithë urgjenca në Tiranë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mesazhi i fortë i Mon Sinjor Masafrës para Tahirit: Shqiptarët më keq se italianët dhe amerikanët, i kanë duart pa dhe’
Anullohet gjyqi për Tom Doshin, shkak dorëheqja e gjyqtares »
Article Logic
Execution time: 0.012799024581909
array(1) { ["section"]=> string(118) "sherr-ne-komision-beqaj-vokshit-nuk-premtova-ambulanca-te-reja-por-mjete-shpetuese-vokshi-premtove-qe-c-ke-me-te-67869" }