Sherri masiv me thika e pistoleta mes shqiptarëve në Holandë, publikohet video

Publikuar tek: bota, më 18:46 06-12-2015 Sherri masiv me thika e pistoleta mes shqiptarëve në Holandë, publikohet video

Disa shqiptarë janë përfshirë në një sherr masiv me thika e pistoleta me njëri-tjetrin, në një prej lokaleve të Roterdamit në Holandë.

Policia ka shpërndarë pamjet e sherrit që ndodhi në datën 1 qershor duke kërkuar ndihmë për identifikimin e autorëve. Gjatë përplasjes, që dyshohet se ka ndodhur mes bandave rivale, u plagosën dy 40 vjeç dhe një 23 vjeçar.

 

Policia holandeze ka publikuar edhe përshkrimin e personave në kërkim:

Përshkrim i të dyshuarit 1 (Qëlluesit me armë):

Një nga të dyshuarit thirret ‘Granit’

- 30 – 35 vjeç

- 1.75 -1.80 i gjatë

- Një xhaketë me ngjyrë të errët me kapuç, në gjoks, në krahun e majtë ka një kafkë të bardhë

Përshkrim i të dyshuarit 2 ( Qelluësit me mjet mprehës):

Quhet nga i biri i viktimës: Ardit Rudi

- 18 - 20 vjeç

- 1.80 – 1.85 i gjatë

- Xhaketë të errët dhe me xhinse blu

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012067794799805
array(1) { ["section"]=> string(83) "sherri-masiv-me-thika-e-pistoleta-mes-shqiptareve-ne-holande-publikohet-video-27102" }