Sherri me armë zjarri në Tiranë, arrestohet në Fushë-Krujë një nga autorët (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:17 17-02-2018 Sherri me armë zjarri në Tiranë, arrestohet në Fushë-Krujë një nga autorët (DETAJE)

Është arrestuar një nga autorët që plagosi me armë zjarri 2 persona në zonën e Selitës ditën e djeshme në Tiranë. Sakaq, mësohet se një operacion i madh policor u zhvillua mbasditen e sotme në Fushë-Krujë dhe është bërë e mundur arrestimi i një prej autorëve i shpallur në kërkim, identiteti i të cilit ende nuk është bërë i ditur. 

Ndërsa nuk është arritur të kapet autori i dytë i dyshuar, i shpallur po ashtu në kërkim. Ndërkohë, bëhet me dije se operacioni vazhdon. 

Renato Hoxha dhe Gjon Pelivani mbetën të plagosur ditën e djeshme pas një përplseje me armë në zonën e Selitës në kryeqytet. Po ashtu, u raportua se Gjon Pelivani nuk ishte emër i panjohur për policinë. 3 vjet më pra në 2015-ën ai mbeti sërish i plagosur pas një sherri me Emiljano Shullazin. Pelivani u plagos nga Gilmando Dani.

Gjon Pelivani njihej më parë me emrin Valment dhe akuzohet për vjedhje.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E rëndë në Shkodër: 17-vjeçari qëllon me automatik, ja çfarë iu gjet nga policia
E rëndë në Laç, një person qëllohet me armë zjarri pranë një shkolle (EMRAT E TË PËRFSHIRËVE NË KONFLIKT) »
Article Logic
Execution time: 0.010204076766968
array(1) { ["section"]=> string(87) "sherri-me-arme-zjarri-ne-tirane-arrestohet-ne-fushe-kruje-nje-nga-autoret-detaje-110600" }