Sherri në Bashkinë e Dibrës, jep DORËHEQJEN DREJTORI i rëndësishëm (SHKAKU)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:07 15-03-2018 Sherri në Bashkinë e Dibrës, jep DORËHEQJEN DREJTORI i rëndësishëm (SHKAKU)

Jep dorëheqjen Drejtori i Burimeve Njerëzore në Bashkinë e Dibrës, Drini Mataj. Dorëheqja e Matajt vjen pak kohë pas sherrit të ndodhur në Bashkinë e Peshkopisë, ku ky i fundit dhe disa zyrtarë të tjerë u goditën me mjete të forta.

Sakaq, mësohet se Mataj ka dhënë dorëheqjen pasi nuk i'u miratuan propozimet për reformën në administratë. Largimi i Matajt nga qyteti verilindor po kalohet me heshtje ne bashki. 

Kujtojmë se në janar në ambjentet e bashkisë në Peshkopi ndodhi një sherr gjatë një mbledhjeje për shkak të Drejtorit të Burimeve Njerëzore. Asokohe u raportua se punonjësit nuk preferonin një Drejtor nga jugu.

Mataj ishte person mjat i lakuar në Peshkopi. Kujtojmë se siç newsbomba.al e zbuloi në atë kohë, ky i fundit i kishte dërguar një letër kryeminsitrit Rama ku denonconte Drejtoreshën e Hipotekave Blerina Doracaj për shkelje të rëndë të detyrës nga emërimet nepotike te ndërhyrjet në protokoll dhe dokumente zyrtare, deri te favorizimi i njerëzve të saj të afërt. Pas kësaj Doracaj u shkarkua menjëherë nga posti që mbante.

Mesazhi:

2ac1b4f3f52c13a09eb7d5fd44edc091_L.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sot 10 vite nga Gërdeci, Rama publikon VIDEON e Bashës: Lotë krokodili..
Aksident i tmerrshëm në Elbasan, përplasen 2 makina, 4 të plagosur (Mes tyre 2 vajza të reja- DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.013438940048218
array(1) { ["section"]=> string(79) "sherri-ne-bashkine-e-dibres-jep-doreheqjen-drejtori-i-rendesishem-shkaku-113312" }