Sherri në Elbasan që përfundoi me flakë dhe kërcënim jete, zbulohet kush është personi që tentoi të digjte fqinjin (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 18:22 13-01-2021 Sherri në Elbasan që përfundoi me flakë dhe kërcënim jete, zbulohet kush është personi që tentoi të digjte fqinjin (EMRI) Pamje nga vendngjarja

Pasditen e sotme një ngjarje e rëndë e cila mund të përfundonte me pasoja të tjera ka tronditur fshatin Hajdaraj në Elbasan.

Një konflit mes fqinjëve ka bërë që Ndriçim Zekthi të kërcënojë komshiun e tij se do ta digjte pas një sherri që ka agravuar.

Për të parandaluar ngjarjen e rëndë, ka ndërhyrë gruaja, e cila ka marrë plagë në duar. Policia ka mbërritur menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka shoqëruar personat e përfshirë.

Ndërsa gruaja është transportuar për në spitalin e Elbasanit, ku po merr ndihmë mjekësore. Disa persona mësohet se janë asfiksuar nga flaka dhe tymi.

Fqinjët thonë se djali që i ka vënë flakën murit, më parë ka pasur konflikte me familjarët e tij. “Nuk e di si ka nisur ngjarja. Unë e ka shtëpinë më larg. Ka ndezur benzinë dhe ka hedhur letrën. Nuk është i sëmurë ai. Më parë ka pasur konflikte me familjen e tij”, tha ajo.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Acari mbërthen Shqipërinë, OSHEE publikon fotot e rralla: Ky fenomen nuk ndodhte prej 30 vitesh
Mbi 100 edukatore në 15 kopshte e çerdhe në Berat bëjnë testimet e shpejta, të gjitha përgjigjet dalin njëlloj »
Article Logic
Execution time: 0.010609865188599
array(1) { ["section"]=> string(120) "sherri-ne-elbasan-qe-perfundoi-me-flake-dhe-kercenim-jete-zbulohet-kush-eshte-personi-qe-tentoi-te-digjte-fqinjin-234859" }