Sherri në festë, vriten 9 persona në Rusi

Publikuar tek: bota, më 06:12 05-06-2017 Sherri në festë, vriten 9 persona në Rusi

Nëntë persona kanë mbetur të vdekur gjatë një feste në një fshat në veriperëndim të Moskës.

Sipas të dhënave paraprake, sulmuesi në fshatin Redkino vrau me armë zjarri pesë burra dhe katër gra pas një sherri që ndodhi në festën që po mbahej.

Sulmuesi, banor i Moskës një 45-vjeçar, u arrestua për vrasje masive, sepse disa të mbijetuar arritën të thërrasin policinë dhe të dëshmojnë kundër aktit barbar të burrit. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ISIS merr përsipër sulmin terrorist në Londër
Foka rrëmben befasisht vajzën, shokohen turistët (PAMJET VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012293100357056
array(1) { ["section"]=> string(46) "sherri-ne-feste-vriten-9-persona-ne-rusi-81236" }