Shfaqet në SHBA në show televiziv me xhihabin me flamurin amerikan, kritikohet myslimania

Publikuar tek: bota, më 20:59 22-11-2015 Shfaqet në SHBA në show televiziv me xhihabin me flamurin amerikan, kritikohet myslimania Saba Ahmed ne shown e Fox News

Pak minuta përpara se të shfaqej në Fox News, Saba Ahmed pasi bëri make up, kishte vendosur një shami në kokë, hijab që e mbajnë gratë myslimane. Por shalli i saj ishte i veçantë, raporton Forbes. Ishte me flamurin amerikan. 

Vendimi i Ahmed për të vendosur flamurin amerikan në kokë si një veshje myslimane, ngjalli shumë debate dhe komente në SHBA dhe në përgjithësi në rrjetet sociale. Ahmed i tha Forbes se ajo e mori shallin për 10 dollarë javën e kaluar në sheshin Times Square në Nju Jork. “Mendoj se është më shumë për të treguar se jam krenare për vendin tim” tha ajo. Ahmed, një grua myslimane dhe president e Koalicionit mysliman republikan doli në Megyn Kelly show me Katrina Pearson, zëdhënësen e Donald Trump, kandidat në zgjedhjet presidenciale. Do të diskutohej mbi deklaratën e Trump për mbylljen e xhamive, një deklaratë që e beri tre ditë përpara sulmeve në Paris ku u vranë 129 persona dhe mbi 300 të tjerë u plagosën.

Pas intervistës së saj prej tre minutash, filluan në rrjetet sociale menjëherë komentet mbi veshjen e saj. Disa media sociale e lavdëruan zgjedhjen, të tjerë e kritikuan vendimin për të përdorur flamurin e SHBA si një veshje tradicionale myslimane. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.016448974609375
array(1) { ["section"]=> string(94) "shfaqet-ne-shba-ne-show-televiziv-me-xhihabin-me-flamurin-amerikan-kritikohet-myslimania-26045" }