Shfaqet një peshk gjigant 2.5 ton, nuk ishte fotografuar prej 10 vitesh! (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 11:32 21-03-2019 Shfaqet një peshk gjigant 2.5 ton, nuk ishte fotografuar prej 10 vitesh! (FOTO)

Një peshk gjigant është fotografuar në bregun e detit të Australisë së Jugut duke habitur të gjithë ekspertët e kafshëve nënujore.

 

Sipas ekspertëve, ky peshk është një specie e rrallë që ka jetuar me shumë se 2000 vite në tokë dhe mendohej se ishte zhdukur 10 vitet e fundit pasi nuk ishte fotografuar nga askush.

Peshku quhet ‘peshku i diellit’, ka lartësi prej 4 metra dhe peshon deri në 2.5 tonë (sa një makinë). Ai nuk është i rrezikshëm ndaj njerëzve sipas ekspërteve dhe ushqehët me plankton.

Pas kësaj ngjarje zoologët kanë pohuar se do nisin një studim të ri në Australinë e Jugut për të gjetur dhe peshq  të tjerë të këtij lloji.

54099047_722579348143788_8802361363767754752_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012124061584473
array(1) { ["section"]=> string(82) "shfaqet-nje-peshk-gjigant-2-5-ton-nuk-ishte-fotografuar-prej-10-vitesh-foto-157290" }