Shfaqet pas 5 vitesh LIDERI i militantëve të ISIS: Vetëm hakmarrja dhe gjakderdhja do i ndihmojë njerëzit (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 11:18 30-04-2019 Shfaqet pas 5 vitesh LIDERI i militantëve të ISIS: Vetëm hakmarrja dhe gjakderdhja do i ndihmojë njerëzit (VIDEO)

Lideri i militanteve islamik është shfaqur pas 5 vitesh në një video e cila shuan të gjitha zerat që vinin nga Amerika për një vdekje të mundshme të tij.

Abu Bakr al-Bahdadi është ulur në një krevat dhe i dërgon besimtareve islamik një mesazh.

‘Jihadi është e vetmja mënyrë për të luftuar tiranët në botë. Vetëm hakmarrja dhe gjakderdhja do i ndihmojë njerëzit të kuptojnë se ata jetojnë një jetë plot me mekate', thotë Abu Bakr al-Bahdadi.

 Në fund të videos degjohet vetem zëri i tij që diskuton për sulmet në Sri Lanka të cilat i kosnideron si një arritje dhe si një shenjë nga zoti.

Situata në ISIS duket mjaft e tensionuar dhe autoritetet anti-terroriste pritet që të marrin masa në të gjithë botën.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018748044967651
array(1) { ["section"]=> string(117) "shfaqet-pas-5-vitesh-lideri-i-militanteve-te-isis-vetem-hakmarrja-dhe-gjakderdhja-do-i-ndihmoje-njerezit-video-162379" }