Shfaqja shqiptare hap siparin e festivalit ballkanik në Athinë

Publikuar tek: kulture-art, më 15:04 02-03-2017 Shfaqja shqiptare hap siparin e festivalit ballkanik në Athinë

Pasditen e së dielës një shfaqje teatrale do të ngjitet në teatrin “Athinaiki Skini”, që ndodhet pranë Akropolit në Athinë.

Më 12 mars pritet të nisë festivali i dytë ndërkombëtar i teatrit të Ballkanit, e cila nis me veprën teatrale të Odise Kote “Performanca”, në të cilën protagonist është aktori Marsias Lila.

Bëhet fjalë për një vepër dinamike, që i referohet kohës tonë dhe nxjerr në pah të vërteta të hidhura të shoqërisë.

Vepra do të shfaqet në gjuhën shqipe dhe me hyrje të lirë në Athinë. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018362998962402
array(1) { ["section"]=> string(68) "shfaqja-shqiptare-hap-siparin-e-festivalit-ballkanik-ne-athine-70517" }