Shfrytëzonin të rejat për prostitucion, arrestohen dy femra në Elbasan

Publikuar tek: aktualitet, më 10:19 07-04-2017 Shfrytëzonin të rejat për prostitucion, arrestohen dy femra në Elbasan

Dy femra janë arrestuar nga specialistët e seksionit për trafiqet e paligjshme në Elbasan, pasi ushtronin  veprimtari prostitucioni.

Policia bën me dije se në kuadër të operacionit të koduar “Unaza 1”, u ndaluan shtetaset: B.T, banuese në Elbasan.

Kjo shtetase dyshohet të ketë konsumuar veprat penale “Shfrytezim prostitucioni”, “Mbajtje ambjentesh per prostitucion” parashikuar nga nenet 114 dhe 115 të Kodit Penal S.H, banuese në Elbasan Kjo shtetase dyshohet të ketë konsumuar veprën penale “Ushtrim Prostitucioni” parashikuar nga neni 113 i Kodit Penal.

 Operacioni vijon për kapjen e personave të tjerë të implikuar në këtë veprimatri kriminale. Materialet i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Elbasan për veprime të mëtejshme.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pas Kurbinit, “furtunë” edhe në komisariatin e Policisë Shkodër, pezullohen nga detyra 5 drejtues të lartë
Dëshmoi kundër shefit, ndryshon masa e sigurisë për zv.drejtorin e Burgjeve që abuzoi me tenderët »
Article Logic
Execution time: 0.010765075683594
array(1) { ["section"]=> string(75) "shfrytezonin-te-rejat-per-prostitucion-arrestohen-dy-femra-ne-elbasan-74390" }