Shi dhe borë, ja zonat ku do ketë më shumë reshje sot

Publikuar tek: aktualitet, më 08:59 14-01-2018 Shi dhe borë, ja zonat ku do ketë më shumë reshje sot

Kthjellime dhe vranësia kalimtare do të dominojnë në jug dhe qendër, ndërsa vranësira më të dukshme lokalizohen në veri dhe zonat lindore të vendit.

 
Sipas MeteoAlb pasditja sjell fuqizim të vranësirave në territor të cilat në mbrëmje dhe gjatë natës do të gjenerojnë reshje shiu në ultësirën perëndimore ndrësa dëborë, në zonat malore. 

Temperaturat e ajrit do pësojnë një rënie me 1-2°C në të dy ekstremumet termike të ditës, më e ndjeshme gjatë orëve të para të ditës. 

Era do të fryjë e lehtë deri mesatare, me shpejtësi 30 km/h nga drejtimi kryesisht Jugor, ndërsa në det dallgëzimi ulet në 2 ballë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia aksion gjithë natën në Tiranë, i hiqet leja e drejtimit shoferit të dehur: Mos lëviz nga makina (VIDEO)
Shpërthimi që tronditi Shkodrën, apeli prekës i Shefit të Krimeve: Do ul kokën... »
Article Logic
Execution time: 0.010685920715332
array(1) { ["section"]=> string(59) "shi-dhe-bore-ja-zonat-ku-do-kete-me-shume-reshje-sot-106502" }