Shi dhe erë e fortë, mbeten pa drita disa fshatra, bien masivë shkëmbor në Kukës

Publikuar tek: aktualitet, më 09:03 28-09-2020 Shi dhe erë e fortë, mbeten pa drita disa fshatra, bien masivë shkëmbor në Kukës Ilustruese

Moti i keq ka përfshirë vendin tonë prej ditësh duke sjellë probleme të shumta në disa zona.

Si pasojë e rreshjeve të shiut gjatë natës kanë rënë masivë shkëmbor në aksin Kukës-Shishtavec.

Probleme janë raportuar edhe në akse të tjera.

Fshatrat Shishtavec, Bushtricë, Ujëmisht e Grykëçajë kanë mbetur pa energji elektrike.

Shiu dhe era e fortë kanë rrëzuar pemë dhe kabina prej druri edhe në zonën  e Lungomares.

Ndërkaq lundrimi detar ende vijon të jetë i pezulluar.

Sipas “Meteoballkan”, një tjetër ciklon pritet të kalojë në vendin tonë, por do të jetë më pak i fuqishëm se ai që kaluam.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013017177581787
array(1) { ["section"]=> string(85) "shi-dhe-ere-e-forte-mbeten-pa-drita-disa-fshatra-bien-masive-shkembor-ne-kukes-221905" }