Shi i rrëmyeshëm…? Hidhini një sy motit në ditën e parë të shtatori

Publikuar tek: aktualitet, më 21:03 31-08-2017 Shi i rrëmyeshëm…? Hidhini një sy motit në ditën e parë të shtatori

Sot është dita e fundit e muajit gusht dhe pritet që shtatori të pasojë me shira të vazhdueshëm siç ka ndodhur pothuajse çdo vit.

Ditën e sotme temperaturat nuk shënuan rritje ndërsa zonat Veriore dhe Qëndrore mbetën me kthjellime, ndërsa vranësira të lehta kishte në jug. 

Ndërsa e nesërmja sipas meteoalb pritet kështu:Territori shqiptar dominohet nga kthjellime dhe vranësira të herë pas hershme, më të dukshme gjatë mesditës dhe pasdites. Në orët e vona të mbrëmjes parashikohet që i gjithë territori të kalojë në kushtet e kthjellimeve.

Temperaturat e ajrit mbeten thuajse konstante në të dy vlerat ekstremale të ditës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Kreu i Gjykatës së Lartë reagon për vrasjen e gjyqtares: Na tronditi të gjithëve
Aksident i rëndë në Ksamil, makina përplas dy persona me motor, në gjendje të rëndë »
Article Logic
Execution time: 0.013169765472412
array(1) { ["section"]=> string(71) "shi-i-rremyeshem-hidhini-nje-sy-motit-ne-diten-e-pare-te-shtatori-90792" }