Shifër e çmendur, Monaco bën kërdinë në merkato dhe mbush arkat

Publikuar tek: sport, më 14:25 12-08-2018 Shifër e çmendur, Monaco bën kërdinë në merkato dhe mbush arkat

Monaco është një nga ekipet më prodhimtare në talente për futbollin Europian, me klubin nga principata që sezonet e fundit ka promovuar një numër të konsiderueshëm futbollistësh të rinj.

Sekreti i Monaco është fare i thjeshtë; zbulimi i tyre pa u bërë ende të njohur, blerja, stërvitja, zhvillimi, promovimi dhe në fund shitja e tyre për minimalisht 3-fishin e çmimit të blerjes.

Në një bilanc të fundit të publikuar nga mediat franceze, Monaco ka përfituar nga shitjet në tre sezonet e fundit plot 360 milionë euro për 6 lojtarë ku përfshihen Kilian Mbape, Tomas Lemar, Bernando Silva, Tiemue Bakajoko, Benxhamin Mendi dhe Fabinjo. Ato erdhën në principatë për rreth 60 milionë euro, ndërkohë që u shitën më pas për plot 380 milionë euro, me një bilanc rekord për arkat e klubit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0086860656738281
array(1) { ["section"]=> string(69) "shifer-e-cmendur-monaco-ben-kerdine-ne-merkato-dhe-mbush-arkat-130888" }