Shifër rekord në Europian, miliona shikues ndoqën ndeshjen Gjermani-Francë

Publikuar tek: sport, më 15:46 08-07-2016 Shifër rekord në Europian, miliona shikues ndoqën ndeshjen Gjermani-Francë

Afro 30 milion telespektatorë gjermanë kanë ndjekur ndeshjen gjysmëfinale të Euro-2016 ndaj Francës, audienca më e madhe në televizionin kombëtar dhe një rekord për një Kampionat Europian, sipas shifrave të publikuara të premtën.

Në total, ndeshja e fituar 2-0 nga Franca, është ndjekur nga 29,82 milion telespektatore.

Kjo është ndeshja e katërt e futbollit më e ndjekur në histori: e para ka qenë finalja e Botërorit-2014, fituar 1-0 nga Mannschaft ndaj Argjentinës, që u ndoq nga 34,57 milionë telespektatorë.

Ndeshja e të enjtës në Marseille në orën 21.00 në televizionin publik ZDF, totalisht ka eklipsuar të gjitha programet e tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022292137145996
array(1) { ["section"]=> string(79) "shifer-rekord-ne-europian-miliona-shikues-ndoqen-ndeshjen-gjermani-france-45960" }