Shifra alarmante në Greqi, 111 viktima dhe mbi 2000 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit

Publikuar tek: rajon, më 19:31 01-12-2020 Shifra alarmante në Greqi, 111 viktima dhe mbi 2000 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit Ilustruese

Shifra alarmante janë regjistruar në Greqi në 24 orët e fundit, ku 2199 persona kanë rezultuar pozitivë në testin e koronavirusit.

Ndërkohë që janë shënuar edhe 111 viktima, duke e çuar në 2157 numrin e vdekjeve që nga fillimi i pandemisë.

94.964 është numri i arsteve aktive me koronavirus në vendin fqinj, ndërsa 596 prej tyre janë në gjendje kritike për jetën.

Mosha mesatare e qytetarëve që kanë vdekur është 80 vjeç, ndërsa 96.6% e tyre ishin me sëmundje bashkëshoqëruese.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ALARM për BOMBË në SPITALIN COVID, policia rrethon menjëherë zonën në qytetin grek
Vrau dhe dogji me Vodka biznesmenin grek, ky është 20-vjeçari shqiptar për të cilin familja e viktimës kërkon që të... (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.011137962341309
array(1) { ["section"]=> string(106) "shifra-alarmante-ne-greqi-111-viktima-dhe-mbi-2000-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-24-oret-e-fundit-229812" }