Shifra ALARMANTE në të gjithë botën, MIJËRA viktima nga Covid-19 në SHBA, Meksikë dhe Britani (BILANCI)

Publikuar tek: bota, më 20:48 27-01-2021 Shifra ALARMANTE në të gjithë botën, MIJËRA viktima nga Covid-19 në SHBA, Meksikë dhe Britani (BILANCI) Foto ilustruese

Shifrat e Covid-19 në të gjithë botën kanë marrë të përpjetën teksa në shumë shtete të rëndësishme janë raportuar mijëra viktima në vetëm 24 orë.

Në SHBA u regjistruan gati 73 mijë raste pozitive dhe 1792 viktima në 24 orët e fundit, duke kaluar 26 milionë të prekur dhe 437.252 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Në Britani u regjistruan mbi 25 mijë raste të reja dhe 1725 viktima në 24 orë, duke shkuar në mbi 3.7 milionë të prekur dhe 101.887 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Shifra të frikshme ka dhe Meksika me mbi 17 mijë të prekur në 24 orë dhe 1743 viktima, duke e çuar numrin e të infektuarve në gati 1.8 milionë dhe atë të viktimave në mbi 152 mijë që nga fillimi i pandemisë.

Screenshot_20.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « E PAZAKONTË/ Pilotët përballen me objektin misterioz 35 mijë metra nga toka (VIDEO)
Mbanin 5-vjeçaren të mbyllur në kafaz qensh, arrestohen gjyshërit »
Article Logic
Execution time: 0.009160041809082
array(1) { ["section"]=> string(113) "shifra-alarmante-ne-te-gjithe-boten-mijera-viktima-nga-covid-19-ne-24-ore-shba-meksike-dhe-britani-bilanci-236651" }