Shifra marramendëse, në 1 muaj Ronaldo bën 630 mln euro

Publikuar tek: sport, më 15:30 06-08-2018 Shifra marramendëse, në 1 muaj Ronaldo bën 630 mln euro Cristiano Ronaldo

Kalimi i Cristiano Ronaldos tek Juventus nuk është bërë quajtur kot “blerja e shekullit”.

 

Ndonëse në moshën 33 vjeçare, ai i kushtoi skuadrës italiane plot 117 milionë euro dhe do të paguhet rreth 30 milionë euro në sezon.

U bënë vetëm 1 muaj pas transferimit të tij tek skuadra italiane dhe ka bërë aq para sa të blejë një skuadër të tijën.

Deri më tani janë shitur rreth 6.3 milionë fanella, pra rreth 630 milionë euro.

Jo më kot edhe vlera e Juventusit në bursë është rritur ndjeshëm pas firmosjes me Ronaldon.

Nga kjo shumë vetëm 9% i përket Juventusit dhe pjesa tjetër firmës së njohur të Adidas-it.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035202980041504
array(1) { ["section"]=> string(61) "shifra-marramendese-ne-1-muaj-ronaldo-ben-630-mln-euro-130327" }