Shifra REKORD në ITALI/ Mbi 29 mijë raste të reja në 24 orë, rritet edhe numri i viktimave nga Covid-19

Publikuar tek: bota, më 17:16 26-11-2020 Shifra REKORD në ITALI/ Mbi 29 mijë raste të reja në 24 orë, rritet edhe numri i viktimave nga Covid-19

Itali vijon të ketë një rritje të numrit të personave të infektuar dhe viktimave nga koronavirusi.

Gjatë 24 orëve të fundit janë raportuar 29,003 raste të reja dhe 822 vdekje. Pavarësisht kufizimeve nga qeveria italiane për qarkullimin e qytetarëve, duket se numri i rasteve të reja vijon të rritet çdo ditë.

Ditën e djeshme u regjistruan 25,853 raste të reja, një rritje e lehtë krahasuar me të martën kur pozitivët ishin 23,232.

  • Rastet e reja: 29.003 (dje 25.853)
  • Rastet e testuara: (dje 95,247)
  • Tampona (diagnostikues dhe kontrollues):  (dje 230.007)
  • Aktualisht pozitive: (dje 791.697)
  • Spitaluar me simptoma: (dje 34,313)
  • Spitaluar në Kujdesin Intensiv: ... (dje 3,848)
  • Rastet totale pozitive: (dje 1,480,874)
  • Vdekjet: 822 (dje 722)
  • Totali i Shkarkuar/ Shëruar: 24,031 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Italia përgatitet për vaksinimin e qytetarëve të saj, ja sa do të kushtojnë një vaksinë
»
Article Logic
Execution time: 0.012310981750488
array(1) { ["section"]=> string(108) "shifra-rekord-ne-itali-mbi-29-mije-raste-te-reja-ne-24-ore-rritet-edhe-numri-i-viktimave-nga-covid-19-229226" }