Shifra të FRIKSHME në Britani, vdes një person çdo 1 minutë nga Covid-19, Boris Johnson jep ALARMIN: Varianti i ri është më i rrezikshëm

Publikuar tek: bota, më 18:36 22-01-2021 Shifra të FRIKSHME në Britani, vdes një person çdo 1 minutë nga Covid-19, Boris Johnson jep ALARMIN: Varianti i ri është më i rrezikshëm Boris Johnson

Britania e Madhe ndodhet në një situatë tepër të rënduar si pasojë e koronavirusit në vend.

Vetëm në 24 orët e fundit u regjistruan mbi 40 mijë raste të reja me covid dhe 1401 vdekje. Këto shifra e çojnë në 3.583.907 numrin e përgjithshëm të të prekurve që nga fillimi i pandemisë dhe në 95.981 numrin total të viktimave.

Screenshot_8.jpg

Ndërkohë që një pjesë e madhe e Anglisë është e izoluar në kuadër të masave anti-covid, kryeministri Boris Johnson tha se vasrianti i ri i koronavirusit i quajtur Kent, duhet të jetë 30% më vdekjeprurës se versionet e mëparshme.

Të dhënat e spitalit shtetëror treguan se varianti i ri mund të rrisë  rrezikun e vdekjes për një burrë të 60-at e tij nga 1% në 1.3%, megjithatë tha se këto përfundime mund të mos jenë përfundimtare.

Z. Johnson me sa duket ka refuzuar të përjashtojë kufizimet drakoniane që zgjasin gjatë verës, raporton daily mail.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarja tragjike/ 25-vjeçarja vrau 5 fëmijët e saj, i vuri flakën shtëpisë dhe më pas vrau veten (ZBARDHEN DETAJET)
Lideri suprem i Iranit poston foton e frikshme, Trump luan golf nën hijen e avionit bombardues, Twitter-i e bllokon »
Article Logic
Execution time: 0.01161789894104
array(1) { ["section"]=> string(104) "shifra-te-frikshme-ne-britani-vdes-nje-person-cdo-1-minute-nga-covid-19-boris-johnson-jep-alarmin-236006" }