Shifra të larta në Maqedoninë e Veriut, 33 viktima dhe afro 1000 raste pozitive

Publikuar tek: rajon, më 21:21 02-12-2020 Shifra të larta në Maqedoninë e Veriut, 33 viktima dhe afro 1000 raste pozitive Foto ilustruese

Maqedonia e Veriut ka vijuar sërish me shifra të larta përsa i përket COVID-19, edhe në këtë ditë të dytë të dhjetorit.

Janë 33 viktima dhe 946 raste të regjistruara sot, teksa në krahasim me ditën e parë të dhjetorit ka më pak raste.

Maqedonia e Veriut prej tetorit shënon shifra të larta dhe shqetësuese, por pavarësisht masave kufizuese në fuqi autoritetet dhe qeveria vendosën vetëm gjendjen e krizës dhe jo orë policore apo një ”Lock-Down”.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pikaset nga policia, shqiptarin e zë paniku dhe gëlltit kokainën; arrestohet bashkë me shokun
»
Article Logic
Execution time: 0.01276707649231
array(1) { ["section"]=> string(85) "shifra-te-larta-ne-maqedonine-e-veriut-33-viktima-dhe-afro-1000-raste-pozitive-229959" }