Shifra të LARTA të Covid-19 në Itali dhe Britani, QINDRA-MIJËRA viktima në vetëm 24 orë (BILANCI)

Publikuar tek: bota, më 21:35 16-01-2021 Shifra të LARTA të Covid-19 në Itali dhe Britani, QINDRA-MIJËRA viktima në vetëm 24 orë (BILANCI) Foto ilustruese

Italia dhe Britania e Madhe janë dy nga vendet më të prekura nga koronavirusi, në pjesën e Europës.

Shteti ynë fqinj në 24 orët e fundit raportoi 16.310 raste pozitive me Covid-19 dhe 475 viktima.

Në total janë 2.368.733 të infektuar dhe 81.800 viktima që nga fillimi i pandemisë. Janë shëruar mbi 1.7 milionë qytetarë ndërsa 2520 ndodhen në gjendje të rëndë për jetën.

Nga ana tjetër Britania e Madhe ka raportuar shifra EXTREME të koronavirusit, me mbi 41 mijë raste pozitive dhe 1295 viktima në 24 orët e fundit. Në total janë 3.357.361 të prekur dhe 88.590 viktima që nga fillimi i pandemisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia qëllon me armë zjarri në aeroportin e Frankfurtit, pas raportimeve për bombë (VIDEO)
I mjaftuan vetëm 5 ditë, Kina ndërton spitalin e ri me 1500 dhoma për pacientët me koronavirus »
Article Logic
Execution time: 0.01163387298584
array(1) { ["section"]=> string(101) "shifra-te-larta-te-covid-19-ne-itali-dhe-britani-qindra-mijera-viktima-ne-vetem-24-ore-bilanci-235278" }