Shifra të LARTA të viktimave nga Covid-19 në Itali dhe Greqi, QINDRA raste të reja në një ditë (BILANCI)

Publikuar tek: rajon, më 18:36 20-01-2021 Shifra të LARTA të viktimave nga Covid-19 në Itali dhe Greqi, QINDRA raste të reja në një ditë (BILANCI)

Situata vijon të jetë e rënduar në vendet fqinje sa i përket pandemisë nga koronavirusi.

27 persona kanë humbur jetën nga virusi në Greqi, ndërsa janë shënuar 516 raste të reja. Ministria e Shëndetësisë në Greqi bën me dije se 230 raste janë shënuar në Atikë dhe 43 në Selanik.

Deri më tani 5,545 persona kanë humbur jetën ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 149,973.

Ndërsa situata vijon të jetë e rënduar edhe në Itali, ku gjatë një dite 524 persona kanë humbur jetën, ndërsa janë shënuar 13,571 raste të reja.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ngjarje e rëndë, përdhunohet 33-vjeçarja në hotel, njihej me autorin (DETAJE)
»
Article Logic
Execution time: 0.010795831680298
array(1) { ["section"]=> string(108) "shifra-te-larta-te-viktimave-nga-covid-19-ne-itali-dhe-greqi-qindra-raste-te-reja-ne-nje-dite-bilanci-235744" }