Shifrat alarmante nga Covid, qytetarët e pabindur dynden në urbane pa maska

Publikuar tek: aktualitet, më 15:27 17-10-2020 Shifrat alarmante nga Covid, qytetarët e pabindur dynden në urbane pa maska

Ditët e fundit në vendin tonë është shfaqur një numër i lartë të infektuarish, duke shënuar edhe rekorde rastesh ditore që nga fillimi i pandemisë.

Si masë për të parandaluar përhapjen e koronavirusit qeveria vendosi mbajtjen e maskës me detyrim në çdo ambient dhe personat që nuk binden dënohem me gjobë prej 30 mijë lekësh të vjetra.
Mirëpo duket se qytetarët duket se nuk friksohen as se mund të infektohen nga Covid-19 dhe as nga gjoba.

Në një foto të siguruar nga newsbomb.al shihet se në urbanin e ‘Tiranës së Re’ qytetarët janë pranë njëri-tjetrit dhe nuk janë të pajisur me maskë.

Kujtojnë që ekspertët e shëndetësisë që në fillim të pandemisë janë shprehur se transporti publik është një nga vendet me rrezik më të lartë për tu infektuar, por duket se qytetarët se ‘vrasin aspak mendjen’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013430118560791
array(1) { ["section"]=> string(81) "shifrat-alarmante-nga-covid-qytetaret-e-pabindur-dynden-ne-urbane-pa-maska-224125" }