Shifrat gjatë 24 orëve në Kosovë: 7 viktima dhe 296 raste të reja në një ditë

Publikuar tek: rajon, më 15:21 21-01-2021 Shifrat gjatë 24 orëve në Kosovë: 7 viktima dhe 296 raste të reja në një ditë

Shtatë persona kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit në Kosovë.

Gjatë ditës së fundit janë testuar 1.569 persona, prej të cilëve rezultojnë 296 raste pozitive.

Numri total i rasteve pozitive është 57.028 raste nga 214.941 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.433 raste të vdekjes.

Postimi i plotë:

Gjatë 24 orëve të fundit, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKShPK dhe laboratoret private me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 1.569 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 296 raste pozitive.

Brenda 24 orëve janë raportuar 7 raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv. Rastet e vdekjes janë nga komunat: Deçan 1 rast (91 vjeç), Ferizaj 1 rast (40 vjeç), Istog 1 rast (73 vjeç), Prizren 1 rast (79 vjeç), Rahovec 1 rast (42 vjeç), Viti 1 rast (72 vjeç), Vushtrri 1 rast (81 vjeç).

Numri total i rasteve pozitive është 57.028 raste nga 214.941 persona të dyshimtë në virusin SARS-CoV-2 dhe 1.433 raste të vdekjes.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shëruar 202 pacientë derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 50.184 raste, kurse numri i rasteve aktive është 5.411.

Rastet pozitive janë nga komunat: Prishtinë 60 raste, Podujevë 26 raste, Mitrovicë 25 raste, Suharekë 25 raste, Gjilan 18 raste, Vushtrri 18 raste, Ferizaj 16 raste, Gjakovë 16 raste, Prizren 15 raste, Malishevë 12 raste, Fushë-Kosovë 9 raste, Lipjan 9 raste, Deçan 7 raste, Rahovec 7 raste, Pejë 6 raste, Klinë 5 raste, Skenderaj 5 raste, Viti 4 raste, Drenas 3 raste, Graçanicë 2 raste, Istog 2 raste, Obiliq 2 raste, Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Dragash dhe Kaçanik.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mali i Zi arrin marrëveshjen me Kinën për vaksinën anti-Covid
Arrestohet i riu shqiptar në Greqi, dyshohet se përdhunoi një 15-vjeçare me probleme mendore, ja çfarë deklaroi para policisë »
Article Logic
Execution time: 0.011210918426514
array(1) { ["section"]=> string(83) "shifrat-gjate-24-oreve-ne-kosove-7-viktima-dhe-296-raste-te-reja-ne-nje-dite-235861" }