Shifrat kontradiktore të viktimave nga sulmet në Paris, Mediet Evropiane:120, CNN:153

Publikuar tek: bota, më 09:20 14-11-2015 Shifrat kontradiktore të viktimave nga sulmet në Paris, Mediet Evropiane:120, CNN:153

Shifra kontradiktore jepen nga mediet ndërkombëtare në lidhje me numrin zyrtar të të vrarëve në 6 sulmet e djeshme terroriste në Paris.

Mediet evropiane qëndrojnë te numri 120, ndërsa ka një tentativë për zmadhimin e këtij numri nga mediet amerikane, të cilat janë shumë të ndjeshme sa i përket terrorizmit. Megjithatë nuk dihet ende sa ka shkuar numri i saktë i viktimave, pasi ai rifreskohet moment pas momenti, dhe bëhet publik edhe edhe në sajë të burimeve te autoritetet.

BBC jep numrin zyrtar të të vrarëve 120, ndërsa CNN transmeton se numri i tyre ka shkuar në 153. Sipas CNN numri i të plagosurëve është 192.

‘’The Guardian’’:120, ‘’France 24’’: 120, ‘’Telegraph’’: 140 ‘’Al Jazeera America’’: 120 ‘’Reuters’’: 120

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018393993377686
array(1) { ["section"]=> string(89) "shifrat-kontradiktore-te-viktimave-nga-sulmet-ne-paris-mediet-evropiane-120-cnn-153-25405" }