Shifrat në 24 orë në Maqedoninë e Veriut, 25 viktima nga Covid, më shumë se 1100 të infektuar (BILANCI)

Publikuar tek: rajon, më 20:11 21-11-2020 Shifrat në 24 orë në Maqedoninë e Veriut, 25 viktima nga Covid, më shumë se 1100 të infektuar (BILANCI)

Situata vijon të jetë e rënduar në Maqedoninë e Veriut sa i përket pandemisë së koronavirusit.

Bëhet me dije se gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën nga koronavirusi 25 pacientë.

Gjatë ditës së fundit janë testuar 3.109 persona prej të cilëve kanë rezultuar pozitivë 1.182 prej tyre.

Më shumë të infektuar janë shënuar në Shkup me 544 raste dhe Tetovë me 75 raste.

Që nga fillimi i pandemisë deri më tani në Maqedoninë e Veriut 1.487 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 53,631.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Greqia nën ‘pushtetin’ e Covid-19, shënon numrin më të LARTË të viktimave në 24 orë
Ministri shqiptar në Kosovë tregon pse po rriten shifrat nga Covid: Rastet pozitive dhe rastet e vdekjeve po shtohen…(E PLOTË) »
Article Logic
Execution time: 0.011008024215698
array(1) { ["section"]=> string(106) "shifrat-ne-24-ore-ne-maqedonine-e-veriut-25-viktima-nga-covid-me-shume-se-1100-te-infektuar-bilanci-228637" }