Shifrat në 24 orë në Maqedoninë e Veriut: Shënohen 4 viktima dhe 200 raste të reja me Covid-19

Publikuar tek: rajon, më 18:37 08-08-2020 Shifrat në 24 orë në Maqedoninë e Veriut: Shënohen 4 viktima dhe 200 raste të reja me Covid-19

Katër persona kanë humbur jetën në Maqedoninë e Veriut nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit.

Nga 1828 persona të testuar si të dyshuar me koronavirus, 200 prej tyre kanë rezultuar pozitivë.

Sipas qyteteve: Shkup-65, Kumanovë-14, Dibër-6, Shtip-21, Prilep-3, Tetovë-12, Strugë-5, Veles-12, Manastir-7, Ohër-4, Kavadar-7, Gostivar-14, Strumicë-1, Kriva Pallankë-1, Radovish-4, Koçan-5, Probishtip-3, Demir Hisar-2, Makedonski Brod-4, Sveti Nikollë-3, Kërçovë-6, Negotin-1.

Sakaq, bëhet me dije se 15 pacientë e kanë fituar betejën me koronavirusin.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut 523 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithëm i të infektuarve ka shkuar në 11,754.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085620880126953
array(1) { ["section"]=> string(100) "shifrat-ne-24-ore-ne-maqedonine-e-veriut-shenohen-4-viktima-dhe-200-raste-te-reja-me-covid-19-216515" }