Shifrat në 24 orë: Ulet numri i infektimeve të reja me koronavirus, rritet numri i viktimave në Shqipëri (SHIFRAT)

Publikuar tek: aktualitet, më 16:20 31-10-2020 Shifrat në 24 orë: Ulet numri i infektimeve të reja me koronavirus, rritet numri i viktimave në Shqipëri (SHIFRAT) Foto arkive

Ministria e Shëndetësisë ka bërë publike shifrat e fundit përsa i përket situatës së koronavirusit në vendin tonë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 1260 testime, nga të cilat 241 kanë rezultuar pozitive.

Pavarësisht përpjekjes së mjekëve, në 24 orë kanë humbur jetën 7 qytetarë, duke e çuar në 509 numrin e përgjithshëm të jetëve të humbura.

COVID-19 – Statistika (31 Tetor 2020)

Raste të reja ditore 241

Të shëruar në 24 orë 92

Të shtruar në spitale 301

Humbje jete në 24 orë 7

Testime ditore 1260

Testime totale 125,220

Raste pozitive 20,875

Raste të shëruara 11,189

Raste Aktive 9,177

Humbje jete 509

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « EMRAT/ Dhunuan dhe morën peng 41-vjeçarin në Himarë, arrestohen dy vëllezërit dhe një person tjetër (VIDEO-DETAJE)
Policia ‘bën kërdinë’, gjobit 765 qytetarë që s’kishin maska. E pësojnë me 10 mln lekë dhe 3 pronarë lokalesh (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0094320774078369
array(1) { ["section"]=> string(117) "shifrat-ne-24-ore-ulet-numri-i-infektimeve-te-reja-me-koronavirus-rritet-numri-i-viktimave-ne-shqiperi-shifrat-225933" }