Shijoni pamjet e mrekullueshme që vijnë nga Dardha, ka 150 cm borë por asgjë s’i ndal turistët (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:52 21-01-2017 Shijoni pamjet e mrekullueshme që vijnë nga Dardha, ka 150 cm borë por asgjë s’i ndal turistët (FOTOT)

Këto janë pamjet e mrekullueshme që vijnë nga fshati turistik i Dardhës.

Ndonësë temperaturat janë të ulëta dhe dëbora arrin trashësinë 150 centimetra, kjo nuk i ka penguar turistët që kanë zgjedhur Dardhën si destinacion turistik për këtë fundjavë. Adhuruesit e sporteve të dëborës kanë zgjedhur pistën në majën e Bigllës në një lartësi mbi 1640 metra nga niveli i detit për të rrëshkitur me ski.

Rrugët janë të kalueshme dhe me pak vështirësi kalohet edhe pa zinxhirë, bëjnë me dije autoritetet rrugore.

mrek1.jpg

mrek2.jpg

mrek3.jpg

mrek4.jpg

mrek5.jpg

mrek66.jpg

mrek7.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FOTO-LAJM: Një kurorë me lule, kjo është gjithçfarë kanë sot pas 6 vitesh të vrarët e 21 janarit
KUJDES, PAMJE TË RËNDA! Flet fieraku që tentoi t’i vinte flakën vetes në polici: 3 trafikantë më morën vajzën. Çfarë i kërkoj Tahirit e Manjanit »
Article Logic
Execution time: 0.010829925537109
array(1) { ["section"]=> string(105) "shijoni-pamjet-e-mrekullueshme-qe-vijne-nga-dardha-ka-150-cm-bore-por-asgje-s-i-ndal-turistet-fotot-66208" }