Shikoni armën me lazer si e rrëzon një dron në pak sekonda (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:52 12-02-2017 Shikoni armën me lazer si e rrëzon një dron në pak sekonda (Video)

Duke e komanduar me një dorezë si ato të video-lojërave, një marinar vendos nën shënjestër një dron dhe me shtypjen e butonit, për pak sekonda shfaqet një rreze drite dhe droni bie në det.

Ky është sistemi i ri i armëve me lazer (LaWS) i montuar në një luftëanije amerikane që ndodhet prej muajsh në Gjirin Persik, shkruan Newsbomb.al.

Kjo video tregon disa teste të suksesshme të armës me lazer që në operacionet luftarake të së ardhmes pritet të luajë një rol të rëndësishëm.

Admirali amerikan Matthew L. Klunder tha se ndryshe nga raketat, një e shtënë me lazer i kushton buxhetit më pak se një dollar. /Newsbomb.al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Deti i Zi bëhet jeshil, e paqartë çfarë ka ndodhur (Foto)
Zbulohet droni i modifikuar me bombë (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.011706829071045
array(1) { ["section"]=> string(70) "shikoni-armen-me-lazer-si-e-rrezon-nje-dron-ne-pak-sekonda-video-68502" }