Shikoni çfarë lexojnë fëmijët: “Gjyshja p*rdhte gjithë ditën, drejtori i Tirana Festival denoncon shtëpinë botuese

Publikuar tek: aktualitet, më 18:45 28-11-2015 Shikoni çfarë lexojnë fëmijët: “Gjyshja p*rdhte gjithë ditën, drejtori i Tirana Festival denoncon shtëpinë botuese

Nuk është hera e parë që në tekstet e fëmijëve kemi ndeshur fjalë të pahijshme por kur këto raste vazhdojnë të përsëriten, atëhere reagimi duhet të jetë edhe më i madh, edhe më i ashpër...

Është Agron Domi, drejtori i "Tirana Festival" ai që denoncon këtë libër jashtëshkollor për fëmijë të titulluar “Gjyshja Gango”, ku shkruhet: “P*rdhte gjithë ditën dhe s’e merrte vesh as vetë”.

“Pirdh o Gjyshe pirdh!!!

© Të gjitha "pordhat" e këtij botimi për fëmijë në gjuhën shqipe i takojnë Shtëpisë Botuese BOTART”, denconcon Domi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Në ekipet shqiptare femrat bëjnë seks me njëra-tjetrën”, futbollistja trondit me këtë rrëfim
“Po na shembet shtëpia”, gazetarja e shqetësuar për banesën e saj »
Article Logic
Execution time: 0.012870073318481
array(1) { ["section"]=> string(117) "shikoni-cfare-lexojne-femijet-gjyshja-p-rdhte-gjithe-diten-drejtori-i-tirana-festival-denoncon-shtepine-botuese-26488" }