Shikoni Ismailin, këtë vogëlush 6-vjeçar pa krahë që fitoi medaljen e artë në konkursin e notit (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 13:02 03-06-2017 Shikoni Ismailin, këtë vogëlush 6-vjeçar pa krahë që fitoi medaljen e artë në konkursin e notit (VIDEO)

Ismail Zulfic ka lindur pa krahë dhe me një deformim këmbe, por guximi dhe vendosmëria e tij bënë të mundur që ai të fitonte medalje ari, në një konkurs noti për fëmijët me aftësi të kufizuara në Kroaci.

Shikoni në videon e publikuar nga VOA se si noton vogëlushi 6 vjeçar boshnjak.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ÇMENDURI, i dha "like" fotos së të dashurës, 15-vjeçari vret shokun me tre plumba
Tmerr në Londër, 9 të vdekur e dhjetëra të plagosur në tre sulme të koordinuara »
Article Logic
Execution time: 0.0092689990997314
array(1) { ["section"]=> string(106) "shikoni-ismailin-kete-vogelush-6-vjecar-pa-krahe-qe-fitoi-medaljen-e-arte-ne-konkursin-e-notit-video-81086" }